O NAS

Specjalizujemy się w projektowaniu, opracowywaniu i wykonawstwie urządzeń pracujących w warunkach wysokiej i ultra wysokiej próżni, a także aparatury podtrzymującej i pracującej w temperaturach kriogenicznych. Aktywnie uczestniczymy w modernizacji i rozbudowie istniejących infrastruktur eksperymentalnych. Jesteśmy głównym dostawcą komór HV i UHV dla realizowanego przez ZIBJ w Dubnej projektu NICA.

POCZĄTKI DZIAŁALNOŚCI

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na rozwój poprzez opracowywanie i wprowadzanie nowych rozwiązań na rynek. Działalność badawczą rozpoczęliśmy od prac nad opracowaniem innowacyjnej metody optymalizacji pracy urządzeń grzewczych poprzez zwiększeniem sprawności procesu spalania przy wykorzystaniu separacji tlenu z powietrza siłami pola magnetycznego. Obecnie jesteśmy największym wytwórcą magnesów nadprzewodnikowych w kraju.

KIERUNKI DZIAŁALNOŚCI FRAKO-TERM

Frako-Term jest jedyną w Polsce i jedną z nielicznych na świecie firm aplikujących nowoczesne technologie z dziedziny nadprzewodnictwa do zastosowań komercyjnych. Główne kierunki działalności to nadprzewodnictwo, kriogenika, technika próżni i elektrotechnika.

Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do realizacji projektów dla sektora przemysłowego.

Firma na stałe współpracuje z wieloma rodzimymi i zagranicznymi ośrodkami Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Elektrotechniki w Warszawie, Instytutem Łączności w Warszawie, Politechniką Warszawską i Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych (ZIBJ) w Dubnej (Rosja). Kompleksowe podejście do realizowanych tematów a także otwartość na innowacyjne technologie pozwalają nam oferować produkty o wysokich parametrach, dokładnie odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom klienta.