Pompy ultra wysokiej próżni

Pompy jonowe tworzą środowisko o wysokiej próżni i ultrawysokiej próżni (UHV) w różnorodnych aplikacjach, od przenośnych spektrometrów masowych po akceleratory cząstek dużej skali.


Pompa jonowa GAMMA

Wszystkie pompy próżniowe Gamma Vacuum Ion są zaprojektowane do pracy przez 45 000 - 50 000 godzin przy ciśnieniu 1 x 10-6 mbar. Żywotność wzrasta liniowo przy niższych wartościach ciśnienia.

Przykładowo, przy ciśnieniu 1 x 10-9 pompa jonowa może pracować przez bardzo długi czas. Pompy jonowe są w stanie osiągnąć ciśnienie 1 x 10-10 mbar.

Pompy jonowe są w stanie osiągnąć ciśnienie 1 x 10-10 mbar. Ostateczne ciśnienie w pompie jonowej zależy od ogólnych warunków systemowych i materiałów.

Pompy jonowe są dostarczane w warunkach próżni przy ciśnieniach poniżej 1 x 10-10 mbar.

Cechy i zalety

> Praca bez wibracji
> Niskie koszty operacyjne
> Sporadyczna potrzeba konserwacji
> Wskaźnik poziomu ciśnienia
> Stałe wychwytywanie gazu
> Tolerancja promieniowania
> Długa żywotność
> Technologia zapobiegająca zanieczyszczeniom w pompie

Pompa sublimacyjna tytanowa (TSP) i pochłaniacz pary (NEG)

Pompa próżniowa sublimacyjna - tytanowa i pochłaniacz pary

Pompy sublimacyjne z tytanu (TSP) są często stosowane w połączeniu z pompami jonowymi lub w celu usunięcia gazów reaktywnych z otoczenia próżniowego. W połączeniu z pompą jonową, TSP umożliwia uzyskanie niskiego ciśnienia końcowego w bardzo krótkim czasie.

Wszystkie komponenty TSP można używać w temperaturze do 400˚C. NEG są metalami reaktywnymi, które zostały umiejscowione w podłożu pompy lub w tarczach. Ilość użytego materiału reguluje prędkość i wydajność pompy NEG, ale zazwyczaj waha się od 50 m3h-1 do 12 600 m3h-1. W miarę nasycania NEG gazami, mogą one być reaktywowane bez odpowietrzania do atmosfery. Ich główną zaletą jest możliwość pompowania przez dłuższy czas bez potrzeby zasilania.

Sterowniki pomp jonowych Digitel™

Cała gama sterowników pomp jonowych DIGITEL oferuje właściwą równowagę pomiędzy mocą,wydajnością i ochroną.

Digitel™ SPCe

Mniejszy sterownik pompy SPCe to uniwersalny sposób na pełne wykorzystanie pomp jonowych o wydajnościach od 0,7 do 270 m3h-1. Wyświetlacz ciśnienia/prądu/napięcia LCD oraz standardowa komunikacja szeregowa sprawiają, że SPCe jest w stanie zaspokoić potrzeby początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Digitel™ QPCe

Nowy sterownik QPC oferuje regulowane napięcie wyjściowe, rozdzielczość nanoamperową oraz maksymalnie cztery niezależne zasilacze, co pozwala na niezależne sterowanie wysokim prądem dla maksymalnie czterech pomp jonowych.

Digitel™ MPCe

Pompy jonowe o wydajności 360 m3h-1 i o wyższych wartościach wydajności, wymagają wyższych prądów przy rozruchu i pracy pod wyższym ciśnieniem. MPCe umożliwia niezależne sterowanie dwoma niezależnymi pompami jonowymi o wysokim natężeniu prądu (lub sterowaniem do czterech równoległych pomp jonowych) oraz posiada czytelny ekran dotykowy LCD, który jednocześnie wyświetla ciśnienie, natężenie prądu i napięcie.

Sterownik TSP/NEG

Sterowniki TSP lub NEG mogą być w pełni obsługiwane z ekranu dotykowego LCD w MPCe. Mogą one być uruchamiane ręcznie lub automatycznie w oparciu o ciśnienie którejkolwiek z pomp jonowych, które monitoruje MPCe.

KONTAKT
Masz jakieś pytanie?
Z chęcią odpowiemy!
Zadzwoń
Napisz wiadomość