Pompy turbomolekularne

Pompa turbomolekularna jest wielostopniową przepływową turbiną, w której łopatki obrotowe zapewniają sprężanie poprzez zwiększone prawdopodobieństwo poruszania się gazu w odpowiednim kierunku. Pompa turbomolekularna jest zoptymalizowana pod kątem możliwości przepływu cząstek molekularnych i wymaga zastosowania odpowiednio dobranej pompy w celu odprowadzenia spalin do atmosfery.

Znaczące prędkości pompowania i współczynniki sprężania, ogromny zakład produkcyjny pomp turbomolekularnych, dostępna usługa projektowania za zamówienie, zintegrowane i inteligentne sterowanie, w pełni obsługiwane przez użytkownika końcowego oraz jeszcze większy wybór konfuguracji pomp dla klienta.

Pompa turbomolekularna EXT

Pompa próżniowa turbomolekularna - model EXT

Edwards jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji pomp turbomolekularnych z ponad 200 000 sprzedanymi tego typu pompami na całym świecie.

Asortyment produktów obejmuje pompy turbomolekularne EXT 75DX, które łączą sprawdzoną technologię ceramicznego, mechanicznego łożyska dolnego, bezolejowego stałego magnetycznego łożyska górnego i stopnia holweck drag z dodatkowym sterownikiem oraz silnika prądu stałego o napięciu 24 V.

Pompa turbomolekularna EXT może uzyskać maksymalną prędkość pompowania od 150 m3h-1 do 240 m3h-1 oraz wartość próżni do 1 × 10-11 mbar.

Cechy i zalety

> Kompaktowa konstrukcja z wysoką wydajnością zapewniająca efektywność systematycznego działania
> Trwałe magnetyczne łożysko górne i smarowane olejem łożysko dolne zapewniają niezawodną pracę
> Kompatybilny z kontrolerami Edwards TAG i TIC, co oznacza, że można dodać do 3 mierników próżniowych bez konieczności stosowania dodatkowego kontrolera
> Zgodność z dyrektywą RoHS i homologacja CSA/UL

Zastosowanie

> Spektrometria masowa
> Mikroskopia elektronowa
> Badania i rozwój
> Fizyka wysokoenergetyczna
> Przemysł

Pompa turbomolekularna NEXT

Pompa próżniowa turbomolekularna - model nEXT

Pompy nEXT łączą w sobie specjalną technologię łożysk (ceramiczne łożysko dolne smarowane olejem z suchym magnetycznym łożyskiem górnym), ulepszoną konstrukcję wirnika z nowym stopniem oporu cząsteczkowego w celu zapewnienia lepszych prędkości pompowania, lepszych wartości uzyskiwanej próżni oraz łatwości serwisowania przez użytkownika.

Model tych pomp wyposażony jest w silniki od 24 V do 48 V prądu stałego z wbudowanym napędem, który jest w pełni kompatybilny z naszą gamą sterowników TAG i TIC.

Pompy turbomolekularne nEXT mogą osiągać maksymalną prędkość pompowania od 160 m3h-1 do 1 400 m3h-1 i najwyższą wartość próżni do 1 x 10-11 mbar.
Cechy i zalety

> Wartość w stosunku do ceny: ponadprzeciętne prędkości pompowania i wartości uzyskiwanego podciśnienia
> Brak nieplanowanych przestojów: sprawdzona niezawodność w terenie, w najbardziej wymagających środowiskach
> Wysoka kompatybilność: możliwość dopasowania w wielu aplikacjach naukowych
> Niezawodność i pewność działania: zainstalowanych ponad 200 000 pomp turbomolekularnych w różnorodnych aplikacjach
> Niski koszt posiadania: możliwość podstawowej obsługi przez użytkownika

Zastosowanie

> Badania i rozwój: odpompowywanie komór, systemy powlekania, systemy pomp turbomolekularnych
> Fizyka wysokoenergetyczna: linie wiązek, akceleratory, mobilne wózki pomp, laserowe odpompowywanie, systemy w branży medycznej
> Spektrometria masowa: GCMS, LCMS, ICPMS, MALDI, nieorganiczne MS, RGA, powlekanie powierzchniowe, detektory szczelności
> Mikroskopia elektronowa: TEM, SEM, EPMA, przygotowywanie próbek
> Przemysłowe: komory próżniowe z rękawiczkami, systemy powlekania powierzniowego, systemy XRD/XRF, uzyskanie próżni w produkcji lamp

Pompa turbomolekularna STP

Pompa próżniowa turbomolekularna - model STP

Magnetyczna pompa turbomolekularna STP bardzo dobrze spisuje się w wysokowydajnym pompowaniu bez węglowodorów. Wieloosiowy system łożysk magnetycznych jest stosowany do zawieszania wirnika podczas pracy, zapewniając brak ryzyka zanieczyszczenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu wibracji, hałasu i wymagań konserwacyjnych.

Pompy STP mogą być w pełni sprzężone z zaawansowanymi sterownikami w celu pracy w szerokim zakresie aplikacji i procesów.

Pompy te zapewniają wiodącą w swojej klasie wydajność pompowania, wykazując wyjątkowe poziomy niezawodności i mają pozytywną opinie użytkowników z zainstalowaną bazą pomp ponad 140 000 produktów Edwards na całym świecie.

Magnetyczne pompy turbomolekularne STP mogą osiągnąć maksymalną prędkość pompowania od 1 080 m3h-1 do 15 480 m3h-1 i próżnię ostateczną do 1 x 10-9 mbar.
Cechy i zalety

> Użycie wysokiej jakości materiałów i zaprojektowana konstrukcja pompy zapewniają wiodącą w swojej klasie wydajność we wszystkich klasach pomp
> Automatyczny system równoważenia (ABS) i automatyczna redukcja drgań (AVR) zapewniają bardzo niski poziom hałasu i drgań
> System łożysk magnetycznych umożliwia montaż pod dowolnym kątem
> Sprawdzona niezawodność
> Niski koszt posiadania
> Dostępny jest szeroki zakres sygnału zdalnego - I/O Remote, RS232, RS485, profibus

Zastosowanie

> Wytrawianie metalu/tlenku/krzemu
> Implanty jonowe
> Nanoszenie folii CVD
> Instrumenty metrologiczne i analityczne
> Komory blokady ładunku i przenoszenia napędu
> System powlekania PVD
B+R
> Obróbka cieplna

Stacja turbomolekularna T-stations

Wachlarz stacji turbomolekularnych Edwards został opracowany w celu zapewnienia kompleksowego rozwiązania próżniowego z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, ułatwiającego instalację i obsługę.

Wszystkie turbomolekularne stacje pomp Edwards są wyposażone w sterownik TIC, umożliwiający uruchomienie/zatrzymanie systemu z panelu sterowania i łatwą integrację aktywnych mierników Edwards’a.

Do pompowania z prędkością od 170 m3h-1 do 300 m3h-1 oferujemy sprawdzoną pompę nEXT 85H z różnymi innymi pompami olejowymi i bezolejowymi oraz z kontrolerem TIC100.

W przypadku prędkości pompowania od 860 m3h-1 do 1 440 m3h-1 stacje pomp turbomolekularnych są oparte na pompach nEXT, oferujących dodatkową elastyczność w zakresie serwisowania przez użytkownika, a także o pompy wstępne i wsytępujący kontroler TIC200.
Cechy i zalety

> Płyta podstawowa zawiera gumowe nóżki i wycięcia po bokach do ręcznego przenoszenia, co daje kompaktowy, ale stabilny kształt, którego nie da się przewrócić
> Cała metalowa rama jest solidną konstrukcją, która jest odporna na pęknięcia i złamania
> E2M 1.5 lub XDD1 jako pompy wstępne o dużej wydajności, dające możliwość wyboru pomiędzy pompą olejową lub całkowicie suchą pompą membranową
> Zintegrowana chłodnica powietrza pracuje w celu chłodzenia wewnętrznego zasilania i pompy/sterownika, zapewniając cichą prace bez konieczności stosowania wielu wentylatorów

KONTAKT
Masz jakieś pytanie?
Z chęcią odpowiemy!
Zadzwoń
Napisz wiadomość