Pompy mechaniczne Booster

Edwards oferuje szeroką gamę mechanicznych pomp wspomagających, które spełniają wszystkie wymagania w procesach przemysłowych i chemicznych. Pompy mechaniczne dają klientom pewność i stabilność działania.

Pompa mechaniczna EH

Pompa mechaniczna Booster - EH

Mechaniczne pompy EH wyposażone są w unikalny napęd hydrokinetyczny, zapewniający efektywną transmisję mocy z korzyściami w zakresie ekonomiczności, wydajności i zwartości.

Napęd hydrokinetyczny zapewnia skrócenie czasu przestoju pompy o 50% w porównaniu z pompami z napędem bezpośrednim, brak konieczności stosowania przewodów obejściowych lub wyłączników ciśnieniowych, uniwersalne silniki napięciowe, niższe koszty inwestycyjne i operacyjne, silniki chłodzone powietrzem- z opcjami chłodzenia wodą. Zapewnia także cichą pracę ze znikomymi wibracjami samej pompy.

Mechaniczne pompy wspomagające EH, oparte na prostej zasadzie Rootsa, pozostają ulubionymi pompami do zastosowań, w których wymagane są wysokie prędkości pompowania powyżej 3000 m3h-1 w zakresie ciśnienia od 0,01 mbar do 50 mbar.

Cechy i zalety

> Wydajność: krótki czas przestoju pompy dzięki unikalnemu napędowi hydrokinetycznemu
> Zwiększona wydajność: krótkie przestoje pompowania
> Większa wydajność: większa objętość niż w przypadku równoważnych modeli pomp konkurencji
> Stabilne działanie: zoptymalizowane przerwy po procesie schłodzenia
> Prostota: praca ciągła przy wszystkich wartościach ciśnieniach
> Prosta instalacja: nie ma potrzeby stosowania wyłączników ciśnieniowych, przewodów obejściowych ani napędów o zmiennej częstotliwości
> Niezawodność: automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, niezawodna konstrukcja uszczelnienia wału
> Bezpieczna praca: automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem
> Niezawodna praca nawet w trudnych warunkach: sprawdzona konstrukcja uszczelnienia wału, chroniąca mechanizm pompujący i przekładnię przed zanieczyszczeniem
> Wysoki czas sprawności i niskie koszty utrzymania: próżnia w skrzyni biegów wydłuża żywotność uszczelnienia wału
> Pewność działania
> Stabilność użytkowania: działanie sprawdzone dzięki dużej bazie istniejących instalacji pompy

Zastosowanie

> Destylacja próżniowa
> Opakowania próżniowe
> Odgazowanie stali
> Powlekanie cienkowarstwowe
> Liofilizacja
> Produkcja półprzewodników

Pompa Booster GMB40K

Pompa mechaniczna Booster - GMB40K

GMB40K jest kompatybilna z wieloma dostępnymi konfiguracjami innych pomp. Pompa skontruowana jest zgodnie z globalnymi standardami IEC i posiada zgodność z kołnierzami według standardów NEMA.

Opcje ATEX są również dostępne dla aplikacji niebezpiecznych lub chemicznych. Innowacyjna technologia modułowego wirnika zapewnia wysoką wydajność na najmniejszej powierzchni i wadze pompy. Zapewnia to najwyższy stopień elastyczności przy projektowaniu większych systemów próżniowych.

GMB40K jest solidną pompą zaprojektowaną do zawansowanych warunków pracy. Innowacyjna modułowa konstrukcja wirnika wykonana jest z wysokowytrzymałościowej stali.

Pompa wspomagająca GMB40K może osiągnąć maksymalną prędkość pompowania do 30 000 m3h-1 i najwyższą próżnię do 0,01 mbar.

Cechy i zalety

> Elastyczny, GMB40K jest dostępnymi z wieloma konfiguracjami, zbudowany zgodnie z globalnymi standardami IEC oraz standarami kompatybilności kołnierzowej NEMA
> Opcje ATEX są również dostępne dla zastosowań niebezpiecznych lub chemicznych
> Innowacyjna technologia modułowego wirnika zapewnia wysoką wydajność na najmniejszej powierzchni i wadze pompy
> GMB40K jest solidną pompą zaprojektowaną do zawansowanych zastosowań
Innowacyjna modułowa konstrukcja wirnika wykonana jest z wysokowytrzymałościowej stali

Zastosowanie

> Odgazowanie stali
> Metalurgia próżniowa
> Tunele aerodynamiczne o niskiej gęstości
> Symulacje przestrzenne
> Przemysł przetwórstwa chemicznego

Pompa mechaniczna HV

Pompa mechaniczna Booster - HV

Pompa mechaniczna HV8000 została opracowana w celu zapewnienia wysokiej niezawodności działania w środowiskach agresywnych. Z nominalną prędkością pompowania 7 200 m3h-1 przy częstotliwości 50 Hz, jest odpowiednia do większych zastosowań przemysłowych i chemicznych. HV30000/40000 jest wysokowydajnym mechanicznym urządzeniem wspomagającym, używanym do produkcji i montażu znaczących przemysłowych systemów próżniowych.

Pompy te są wspierane przez bezolejowe pompy Edwardsa lub mechaniczne pompy wspomagające. Ten typoszereg wysokowydajnych pomp został zaprojektowany tak, aby działały niezawodnie przez długi czas bez konieczności konserwacji.

Pompy HV mogą być wyposażone w falownik, który umożliwia ich uruchomienie przy ciśnieniu atmosferycznym, w tym samym czasie co suche pompy.

Mechaniczne pompy wspomagające HV mogą osiągnąć maksymalną prędkość pompowania do 7 200 m3h-1 i próżnię ostateczną do 1,5 x 10-4 mbar.

Cechy i zalety

> Stabilny proces zapewniający stałą wydajność: nadaje się do pracy ciągłej w szerokim zakresie ciśnień, wymagających zastosowaniach na dużą skalę
> Brak nieplanowanych przestojów: mechaniczne uszczelnienie wału Cooley'a, wał o dużej średnicy i duże przekładnie śrubowe
> Łatwość zintegrowania i bezpieczeństwo: możliwość chłodzenia wodą gazów wylotowych za chłodnicą, oczyszczanie uszczelnienia wału, kontrola temperatury
> Konfiguracja dostosowywana do potrzeb klienta: może być dostarczona ze standardowym silnikiem lub bez silnika, aby umożliwić montaż silnika lokalnego, przepływ poziomy lub pionowy w zależności od zastosowania i konstrukcji systemu

Zastosowanie

> Odgazowanie stali
> Hutnictwo
> Powlekanie
> Branże inżynierii procesowej

Pompa mechaniczna STOKES 6

Pompa mechaniczna Booster - STOKES6

Pompa mechaniczna serii Stokes 6" jest przeznaczona do stosowania w połączeniu z pompą tłokową, bezolejową, łopatkową rotacyjną, pierścieniem wodnym lub na wlocie pompy nośnej w celu stworzenia kompaktowego, zintegrowanego pakietu zwiększającego prędkość pompowania przy ciśnieniu roboczym i znacznie skracającego czas przestoju pompy.

Pompy serii 6" są dostępne w wersji z silnikiem bez wału lub z napędem bezpośrednim, z poziomym lub pionowym przepływem gazu procesowego oraz z pojedynczym uszczelnieniem mechanicznym lub wariantem z izolacją z 5 uszczelnieniami mechanicznymi w celu optymalnej ochrony przed pyłem i zanieczyszczeniami cząstkowymi w trudnych warunkach pracy.

Mechaniczne pompy serii Stokes 6" mogą osiągnąć maksymalną prędkość pompowania od 1 589 m3h-1 do 4 420 m3h-1 i maksymalną różnicę ciśnień od 506 mbar do 333 mbar.

Cechy i zalety

> Zwiększona żywotność, niezawodność i łatwość obsługi: wałki o dużej średnicy, system bezkluczowej blokady kół zębatych z podajnikiem pierścieniowym i dynamicznie wyważone wirniki
> Łatwa konserwacja: pojedyncze uszczelnienie mechaniczne
> Zwiększona produktywność: 5 konstrukcji uszczelnienia dla optymalnej ochrony procesu
> Konfiguracja dostosowana do potrzeb: napęd bezpośredni lub z odkrytym wałem, 1800-3600 obr/min, orientacja pionowego lub poziomego przepływu gazu procesowego z dostępnymi wersjami obejściowymi
> Proste w obsłudze: podstawowe wymagania w zakresie konserwacji skutkują długotrwałą niezawodnością

Zastosowanie

> Motoryzacja
> Przetwarzanie chemiczne
> Obróbka cieplna
> Wykrywanie nieszczelności
> Hutnictwo
> Przetwarzanie PET
> Farmaceutyki
> Obróbka termiczna
> Osuszanie transformatora i kondycjonowanie płynów kablowych
> Powłoka próżniowa
> Topienie próżniowe

Pompa mechaniczna pXH

Pompa mechaniczna Booster - pXH

Pompy pXH reprezentują nową generację dużych mechanicznych urządzeń wspomagających, które zapewniają wysoką wydajność pompowania przy zredukowanej powierzchni podstawy samej pompy.

Dostępne w wielkościach od 6 965 m3h-1 do 8 358 m3h-1 pojemności skokowej, są pakowane jako oddzielne pompy ze sterownikami napędzanymi falownikiem.

Zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne procesy, posiadają sprawdzoną w praktyce niezawodność dzięki odpowiedniej podstawie.

pXH można łatwo zintegrować z GXS, ostatnią generacją sterowanych przez Edwards pomp bezolejowych, w system bezolejowego pompowania o dużej prędkości obrotowej.

Cechy i zalety

> Sterowanie za pomocą falownika dla "Plug and Pump", elastyczna obsługa i automatyczne sterowanie procesem
> Niskie koszty instalacji
> Stała moc wyjściowa
> Zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki przemysłowe
> Solidna konstrukcja i niezawodna funkcjonalność

Zastosowanie

> Badania i rozwój/inne
> Suszenie
> Powlekanie
> Odgazowywanie stali
> Hutnictwo

KONTAKT
Masz jakieś pytanie?
Z chęcią odpowiemy!
Zadzwoń
Napisz wiadomość