Mierniki i kontrolery

Edwards oferuje szeroki wachlarz produktów do pomiaru i kontroli podciśnienia - od czujników wskazówkowych po mikroprocesorowe sterowniki pomiarowe. W ramach każdego asortymentu produktów istnieje rodzina modeli zaprojektowanych w taki sposób, aby spełniały jak najszersze wymagania użytkowników.

Wszystkie nasze głowice są przystosowane do pracy z suchym azotem; konfiguracja do pracy z suchym powietrzem jest taka sama. Jeśli są używane mierniki przewodnictwa cieplnego lub jonizacji z gazami innymi niż azot lub powietrze, może zaistnieć potrzeba zastosowania współczynnika korekcji gazowej w celu dokładnego wskazania ciśnienia w systemie.
Mierniki Edwards mogą działać jako samodzielne przetworniki ciśnienia wymagające jedynie prostego zasilania i zapewniające analogowe wyjście od 2 do 10 V. Jeśli potrzebujesz kompletnego systemu pomiaru podciśnienia, oferujemy szereg sterowników oraz wyświetlaczy.

Nasze wyświetlacze i sterowniki zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej elastyczności i łatwości obsługi dla użytkownika. Produkty te nadają się do montażu bezpośrednio w konkretnej instalacji lub w zestawie przenośnym, a opcje te obejmują również interfejs RS232.

Pompa chemiczna EDP

Pompa bezolejowa chemiczna EDP

Pompy EDP bazują na bezolejowym, bezdotykowym, wielokrotnie nagradzanym, mechanizmie kłowym firmy Edwards. Mechanizm ten zapewnia stałą próżnię przy wysokiej wydajności i niskich kosztach eksploatacji.

Pompy suche całkowicie eliminują wszelkie problemy związane z zanieczyszczeniem procesu i powstawaniem zanieczyszczonych ścieków, które występują w tradycyjnych technologiach olejowych pomp próżniowych.

Doświadczenie branżowe jest istotnym elementem przy produkcji naszych bezolejowych pomp chemicznych, aby spełnić wysokie wymagania dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego i farmaceutycznego.

Pompa bezolejowa EDP może osiągnąć maksymalną prędkość pompowania od 83 m3h-1 do 427 m3h-1 i próżnię końcową od 0,5 mbar do 0,2 mbar.

Cechy i zalety

> Stopniowa kompresja zapewniająca optymalny zakres temperaturowy w pompie oraz brak konieczności wtrysku gazu chłodzącego
> Stały i wolny drenaż
> Zdolność przenoszenienia płynów lub cząstek stałych
> Krótka droga przepływu gazu procesowego eliminuje gromadzenie się cząstek stałych i korozję- opatentowana konstrukcja Edwardsa
> Spłukiwanie rozpuszczalnikami, wodą lub parą wodną
> Brak wewnętrznych zaworów blokujących lub korodujących, brak międzystopniowych skraplaczy, które mogłyby spowodować korozję
> Prosta, solidna konstrukcja z dużą mocą zapewnia niezawodną pracę nawet w przypadku zaburzeń podczas procesu utwardzania
> Mechanizmy bezdotykowe zapewniają długą żywotność i wysoką niezawodność
> Możliwość przetwarzania gazów palnych
> Przetwarzanie gazów powodujących korozje bez procesów korodujących w pompie
> Zaprojektowane z myślą o długiej żywotności i łatwej konserwacji
> Minimalna oczekiwana długość życia wynosząca 25 lat
> Niższy koszt posiadania

Zastosowanie

> Suszenie
> Destylacja
> Serwis reaktorów
> Odzyskiwanie rozpuszczalników
> Próżnia bezpośrednia / centralna próżnia