Pompa turbomolekularna jest wielostopniową przepływową turbiną, w której łopatki obrotowe zapewniają sprężanie poprzez zwiększone prawdopodobieństwo poruszania się gazu w odpowiednim kierunku. Pompa turbomolekularna jest zoptymalizowana pod kątem możliwości przepływu cząstek molekularnych i wymaga zastosowania odpowiednio dobranej pompy w celu odprowadzenia spalin do atmosfery.

Znaczące prędkości pompowania i współczynniki sprężania, ogromny zakład produkcyjny pomp turbomolekularnych, dostępna usługa projektowania za zamówienie, zintegrowane i inteligentne sterowanie, w pełni obsługiwane przez użytkownika końcowego oraz jeszcze większy wybór konfuguracji pomp dla klienta.

Model nEXT Edwards to pompy, które posiadają najdłużej sprawdzoną technologię w zakresie pomp turbomolekularnych. Pompy turbomolekularne nEXT bazują na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonych pompach z serii EXT i STP. Pompy serii nEXT oferują najwyższą wydajność, niezawodność i możliwość obsługi użytkownika końcowego, wyznaczając standardy dla naukowych pomp turbomolekularnych.

pompa turbomolekularna nEXT

Asortyment produktów obejmuje pompy turbomolekularne EXT 75DX, które łączą sprawdzoną technologię ceramicznego, mechanicznego łożyska dolnego, bezolejowego stałego magnetycznego łożyska górnego i stopnia holweck drag z dodatkowym sterownikiem oraz silnika prądu stałego o napięciu 24 V. Pompa turbomolekularna EXT może uzyskać maksymalną prędkość pompowania od 150 m3h-1 do 240 m3h-1 oraz wartość próżni do 1 × 10-11 mbar.

pompa turbomolekularna EXT

Magnetyczna pompa turbomolekularna STP bardzo dobrze spisuje się w wysokowydajnym pompowaniu bez węglowodorów. Wieloosiowy system łożysk magnetycznych jest stosowany do zawieszania wirnika podczas pracy, zapewniając brak ryzyka zanieczyszczenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu wibracji, hałasu i wymagań konserwacyjnych.

pompa turbomolekularna STP

Wszystkie turbomolekularne stacje pomp Edwards są wyposażone w sterownik TIC, umożliwiający uruchomienie/zatrzymanie systemu z panelu sterowania i łatwą integrację aktywnych mierników Edwards’a. Do pompowania z prędkością od 170 m3h-1 do 300 m3h-1 oferujemy sprawdzoną pompę nEXT 85H z różnymi innymi pompami olejowymi i bezolejowymi oraz z kontrolerem TIC100.

Stacja turbomolekularna T stations

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem