Edwards jest liderem na rynku technologii pomp bezolejowych i pionierem podciśnienia uzyskiwanego przez pompy bezolejowe dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i chemicznego. Pompy pracujące bezolejowo nie zawierają substancji pary olejowej ani wody.

Eliminuje to zanieczyszczenia związane z systemami próżniowymi z pompami olejowymi, zapewnia korzyści w zakresie kosztów, ponieważ czynnik uszczelniający do pompy nie musi być uzupełniany: brak zanieczyszczeń strumienia procesowego, brak zanieczyszczonego przetworzonego oleju, brak nieporządanych beczek po oleju.

Sprawdzone i wytrzymałe konstrukcje, zarówno mechanizmy śrubowe, jak i mechanizmy z odwrotnym kłem, obejmują możliwość sterowania korpusem pompy i wewnętrznymi temperaturami gazu, co pozwala na pompowanie szerokiego zakresu rozpuszczalników, substancji łatwopalnych i substancji żrących. Różnorodne konfiguracje pomp odnoszą się do dyrektywy UE w sprawie przestrzeni zagrożonych wybuchem (ATEX) dla pracy w kategorii T4 (strefa 0).

CXS jest najbardziej zaawansowaną bezolejową pompą chemiczną Edwardsa, wyposażoną w technologię stożkowo-śrubową zapewniającą wyjątkową wydajność energetyczną. Oferuje wysoką niezawodność i bezściekowe pompowanie nawet w najtrudniejszych chemicznych i farmaceutycznych zastosowaniach.

CXS pompa bezolejowa chemiczna

Pompa CDX1000 Edwards reprezentuje najnowszą generację technologii pomp bezolejowych. CDX1000 składa się z dwustronnego mechanizmu śrubowego przeznaczonego dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i petrochemicznego. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje najnowsze osiągnięcia Edwards’a w dziedzinie produkcji i projektowania.

CDX pompa bezolejowa chemiczna

Pompy EDP bazują na bezolejowym, bezdotykowym, wielokrotnie nagradzanym, mechanizmie kłowym firmy Edwards. Mechanizm ten zapewnia stałą próżnię przy wysokiej wydajności i niskich kosztach eksploatacji. Pompy suche całkowicie eliminują wszelkie problemy związane z zanieczyszczeniem procesu i powstawaniem zanieczyszczonych ścieków, które występują w tradycyjnych technologiach olejowych pomp próżniowych.

EDP pompa bezolejowa chemiczna

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem