Wstęp

hv uhv

Nietypowe cechy próżni są coraz częściej używane w przemyśle, badaniach lub technologii. Próżnia z uwagi na to, że występuje wysoki stopień rozcieńczenia gazu jest idealnym środowiskiem dla badań. Zakres zastosowania próżni jest bardzo szeroki i można śmiało powiedzieć, że wiele procesów i technologii nie mogłoby istnieć bez niego. Różne procesy wykorzystują różne zakresy podciśnienia, takie jak:

 

  • Próżnia niska
  • Próżnia średnia
  • Próżnia wysoka (HV)
  • Próżnia ultra wysoka (UHV)

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu komór próżniowych ( HV i UHV), komponentów próżniowych i zaworów oraz zajmuje się świadczeniem usług w zakresie: wykrywania nieszczelności, próżniowania, dostosowywania systemów próżniowych.

 


Komory próżniowe

 

FRAKO-TERM dostarcza komory próżniowe dostosowując je niemal w dowolnym kształcie, różnych materiałach i liczbie połączeń. Największą zaletą jest możliwość dostarczania dużych komór o średnicy powyżej 5 metrów i długości ponad 15 metrów. Każda wykonana przez nas komora jest dokładnie mierzona i testowana za pomocą detektora helowego. Wykonujemy instalacje według projektów klienta, ale także posiadamy własne biuro projektowe, które może obsługiwać klienta.

 

Komponenty i armatura próżniowa

Nasza firma od lat dostarcza sprawdzone i bezpieczne komponenty i armaturę próżniową, w tym zawory próżniowe, sprzęgła próżniowe, kołnierze próżniowe, pierścienie próżniowe, pierścienie centrujące, zaciski próżniowe, adaptery próżniowe, pompy próżniowe itp. Oferujemy indywidualne rozwiązania HV i UHV. W rezultacie pomagamy naszym klientom tworzyć zaawansowane procesy i obniżać koszty operacyjne przy użyciu wysokiej jakości materiałów.

Wykrywanie wycieków

Jedną z najważniejszych cech systemu próżniowego jest szczelność wszystkich elementów, dzięki czemu system może działać poprawnie i osiągać wymagane parametry dla danego procesu próżniowego. Ale nie zawsze wszystkie elementy są zamocowane szczelnie, więc nasza firma zajmuje się określaniem poziomu i lokalizacji wycieku określonego systemu przez detekcję helową. Aby odkryć przecieki, nasza firma oferuje dojazd do klienta lub badania w naszym laboratorium, dzięki doświadczeniu i efektywności naszych zespołów jesteśmy w stanie szybko określić położenie i poziom przecieków.

Aby ustalić nieszczelności nasza firma oferuje dojazd do klienta bądź też badania w naszym laboratorium, dzięki doświadczeniu oraz sprawności naszych zespołów jesteśmy w stanie sprawnie i szybko określić miejsce oraz poziom przecieku.

Sprawdzenie szczelności badanych systemów opiera się na użyciu detektora helowego, który może być używany na różne sposoby. W przypadku systemów próżniowych, detektor helu jest podłączony bezpośrednio do systemu testowego, w którym wytwarzana jest próżnia. Z zewnątrz systemu – do wszystkich potencjalnie przeciekających elementów układu – rozpylany jest hel. Jeśli w dowolnym punkcie hel dotrze do systemu próżniowego jest on sygnalizowany przez detektor helowy. Ta metoda umożliwia określenie położenia wycieku i jego intensywności. W innych przypadkach napełnia się system testowy lub obiekt z helem, a następnie „wąchając” na zewnątrz uszkodzone elementy za pomocą sondy.


Projektowanie oraz wykonawstwo instalacji próżniowych

W związku z coraz większa ilością przeprowadzanych badań w zakresie nadprzewodnictwa nasza firma oferuje projektowanie oraz wykonawstwo instalacji próżniowych przystosowanych do sprecyzowanych wymogów naszych klientów. Począwszy od doboru wielkości i przeznaczenia, po montaż instalacji u klienta.


Zobacz inne produkty:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem