Aktywne przyrządy pomiarowe z odwróconym magnesem Edwardsa (AIM) zapewniają dokładne pomiary w zakresie próżni od 1 x 10-2 do 1 x 10-9 mbar. Testy doświadczelne okazały się wytrzymałe i niezawodne w szerokim zakresie zastosowań, od przyrządów naukowych po procesy przemysłowe.

Manometr AIM-X z odwróconą głowicą magnesową i sterownikiem miernika połączonym w jedną kompaktową jednostkę, posiada wyjście liniowe ułatwiające integrację z komputerem lub sterownikiem PLC. Wersje XL charakteryzują się bardzo niskim polem magnetycznym zewnętrznym, idealnie nadają się do stosowania z czułymi przyrządami analitycznymi lub w zastosowaniach, w których potrzeba jest zamontowania w bliskiej odległości od pompy turbomolekularnej.

miernik magnesowy aim

Cechy i zalety

  • Elektronika w głowicy pomiarowej redukuje koszty systemu i oszczędza cenną przestrzeń
  • Niska impedancja wyjściowa i wbudowany ekran typu Faraday’a zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia i umożliwia prowadzenie długich przewodów (do 100 m)
  • Wersja miernika o niskim polu magnetycznym- XL - do zastosowań potrzebujących większej precyzji, np. spektrometria masowa i mikroskopia elektronowa
  • Wymienna rurka korpusu umożliwia szybką wymianę rurki bez konieczności wstępnej kalibracji
  • Zatwierdzony przez CSA, CSA/US - spełnia wymagania bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń pomiarowych

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem