UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
06.2004

Powstanie firmy i sprecyzowanie głównych założeń działalności

Powstanie firmy i sprecyzowanie głównych założeń działalności – rozwój wykonawstwa i serwisu instalacji grzewczych oraz prowadzenie prac badawczych i organizowania procesu wdrażania ich rezultatów do zastosowań przemysłowych.
Skoncentrowaliśmy swoją uwagę na różnych aspektach racjonalizacji wytwarzania, magazynowania i wykorzystania energii zarówno elektrycznej, jak i cieplnej.
2011

Utworzenie Konsorcjum firm

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu polskich i zagranicznych ośrodków badawczych ofertą polskiego przemysłu w dziedzinie aparatury badawczej i zaawansowanych technologii, w 2011 r. z inicjatywy Frako-Term zawiązało się Konsorcjum zrzeszające ponad dwadzieścia firm z całej Polski, które przedstawiło wspólną ofertę handlową dla tych ośrodków.
11.2012

Cykl spotkań z ZIBJ w Dubnej

W dniach 14-17 listopada odbył się cykl spotkań przedstawicieli Konsorcjum, kierowanego przez Frako-Term, z przedstawicielami Dyrekcji Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych (ZIBJ) w Dubnej. Celem spotkań było omówienie szczegółów uczestnictwa polskich firm zrzeszonych w Konsorcjum w wykonaniu i dostawach aparatury dla realizowanego przez ZIBJ programu NICA.
02.2013

Udział w XVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX

W dniach 26-28 luty nasza firma uczestniczyła w XVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX. Bezpośredni kontakt z inwestorami pozwolił na dokładne poznanie specyfiki ich potrzeb, a także zaprezentowanie naszych pomysłów i rozwiązań. Organizowane w ramach Targów konferencje i spotkania stanowiły również doskonałą okazję do propagowania innowacyjnych technologii. Zaznaczyliśmy tutaj swoją obecność poprzez wspólne z Instytutem Elektrotechniki w Warszawie przygotowanie i wygłoszenie referatu: Lokalny rozwój e-mobilności na przykładzie gmin uzdrowiskowych (w ramach seminarium: „e-mobilne gminy i miasta”).
01.2015

Poszerzenie oferty o izolację wielowarstwową

Poszerzenie oferty o izolację wielowarstwową.
05.2015

Udział w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej Greenpower 2015 w Poznaniu

w dniach 26-28 maja braliśmy udział w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej Greenpower 2015 w Poznaniu, na których wystawialiśmy się wśród firm oferujących sprzęt i rozwiązania z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
06.2015

Udział w Międzynarodowych Targach LPG CNG LNG Gas Turkey 2015

W dniach 11-14 czerwca wspólnie z naszym partnerem biznesowym braliśmy udział w 7 edycji Międzynarodowych Targów LPG CNG LNG Gas Turkey 2015. Była to idealna okazja do wymiany doświadczeń oraz inspiracja do wprowadzania kolejnych nowatorskich rozwiązań.
06.2015

Prace nad nadprzewodnikowym ogranicznikiem prądu zwarciowego (NOPZ)

Pracujemy nad stworzeniem prototypu nadprzewodnikowego ogranicznika prądu zwarciowego (NOPZ), realizowanego w ramach programu GEKON. Jego zastosowanie umożliwia zwiększenie dopuszczalnej mocy zwarciowej w punkcie przyłączenia nowych źródeł wytwórczych, w tym odnawialnych źródeł energii, co z kolei pozwoli na lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury sieciowej.
07.2015

Pracujemy nad budową nadprzewodzącego magazynu energii z interfejsem energoelektronicznym

W ramach programu PBS pracujemy nad budową nadprzewodzącego magazynu energii z interfejsem energoelektronicznym do zastosowań w sieciach dystrybucyjnych, zwłaszcza w systemach elektroenergetycznych o dużym udziale odnawialnych źródeł energii. Innowacyjność przedsięwzięcia zawiera się w wykorzystaniu cewki magnetycznej zbudowanej z niskotemperaturowego nadprzewodnika. Istotną cechą modelu fizycznego będzie jego pełna skala 1:1 oraz wartość energii gromadzonej w module równa 36 MJ, przy zakładanej mocy średniej 0,25 MW.
10.2015

Udział w Międzynarodowych Targach Cryogen-Expo IndustrialGases w Moskwie

W dniach 27-29 października wspólnie z naszym partnerem biznesowym braliśmy udział w 14 edycji Międzynarodowych Targów Cryogen-Expo IndustrialGases w Moskwie, w czasie których mieliśmy okazję podzielić się ze zwiedzającymi doświadczeniem i wiedzą z zakresu naszej specjalizacji – próżniowej izolacji kriogenicznej.
04.2017

Rozszerzenie działalności firmy, wprowadzenie nowych produktów

Rozszerzenie działalności firmy, wprowadzenie nowych produktów.
11.2017

UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH CRYOGEN-EXPO INDUSTRIAL GASES W MOSKWIE

W dniach 31 października - 2 listopada 2017 roku braliśmy udział w 16-tej edycji Międzynarodowych Targów Cryogen-Expo Industrial Gases w Moskwie. Była to dla nas znakomita okazja do przedstawienia naszej aktualnej oferty i nowych produktów licznym odwiedzającym nasze stoisko.
06.2018

UDZIAŁ W IX MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI

W dniach 4-8 czerwca w Charkowie odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja dla Profesjonalistów i Młodych Naukowców “Fizyka Niskich Temperatur”. Jest to doroczne wydarzenie, którego organizatorem jest Fizyczno-Techniczny Instytut Niskich Temperatur im. B. Verkina w Charkowie. Na konferencji były poruszane zagadnienia z zakresu fizyki teoretycznej i eksperymentalnej w warunkach niskich temperatur, a także fizyki ciała stałego, nanofizyki, biofizyki i materiałozawstwa. Uczestnicy konferencji, profesjonaliści z 17 państw świata, dzielili się wynikami swoich badań i doświadczeń. Firma Frako-Term może się poszczycić statusem jednego z głównych sponsorów konferencji. Spotkanie ze specjalistami z różnych zakątków świata dało naszej firmie możliwość zaprezentowania oferty kriogenicznej oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych. http://www.ilt.kharkov.ua/icpys2018/